História klubu

Slovenský lakros, ktorý doteraz zastrešoval len jediný klub - Bratislava Tricksters, má nového člena. V januári roku 2007 vznikol historicky druhý slovenský lakrosový klub s názvom BRATISLAVA BATS. Nový prírastok sa teší dobrému zdraviu a jeho rodičia - Patrik Pytel a Martin Čulman majú z neho veľkú radosť. O nič menšiu radosť má aj otec slovenského lakrosu Mark Lichtner. Lakros na Slovensku tak urobil krok vpred a dúfame, že čoskoro ho budú nasledovať ďalšie a ďalšie kluby.

"Myšlienka založiť nový klub vznikla už v apríli roku 2006. Bolo to počas cesty do Prahy, kam sme cestovali na Memoriál A. Hřebeského. Tento turnaj je každoročne najväčšou boxlakrosovou akciou, ktorá sa v Európe koná a pre nás je to možnosť si zahrať s tými najlepšími, ukázať že na to máme. Skúsenosti ktoré má možnosť každý z nás na tomto turnaji získať sú na nezaplatenie. No lenže vtedy sa náš tím veľmi zúžil, mnohý hráči odmietli z rôznych dôvodov účasť na turnaji a tak do Prahy cestovala len hŕstka hráčov. Pre každého z nás, ktorí sme tam cestovali to bolo veľké sklamanie, pretože pri počte sedem hráčov plus brankár, bola šanca na dobrý výsledok veľmi malá. Rozmýšľali sme ako podobným veciam v budúcnosti zabrániť a zistili sme že celý problém spočíval v malej hráčskej základni, že tých pár hráčov čo máme nestačí a budeme musieť urobiť veľký nábor. Vtedy celá myšlienka založenia nového klubu vznikla. Ja s Čulom sme si povedali že pôjdeme do toho a budeme sa snažiť vytvoriť si vlastný tím, ktorého hlavným cieľom bude získať týchto nových hráčov a rozšíriť tým lakrosovú hráčsku základňu na Slovensku." spomína na začiatky Patrik Pytel.

Od myšlienky k skutkom

Od myšlienky prešlo na plánovanie. Bolo potrebné zodpovedať veľa otázok - Kde trénovať? Akým spôsobom trénovať? Odkiaľ zoberieme nových hráčov? Odkiaľ zoberieme výstroj pre týchto hráčov? a mnoho ďalších...Otázok bolo veľa a postupne sa vytvárali prvé reálne predstavy a konkrétne plány akoby mohol náš tím fungovať. Nový klub však oficiálne na svoj vznik musel ešte počkať. Patrik Pytel a Martin Čulman museli na tri mesiace odcestovať, po návrate na Slovensko sa však opäť pustili do plánovania, ktoré vyústilo do prvého oficiálneho stretnutia lakrosového klubu Bratislava Bats konaného 11. januára 2007.

Na stretnutí sa zišli štyria zakladajúci členovia klubu - Patrik Pytel, Martin Čulman, Milan Zifčák a Alex Majkrak a nemohol chýbať ani prezident Slovenskej Lakrosovej Federácie Mark Lichtner. Hlavným cieľom prvého stretnutia bolo zvoliť si zastupujúcich členov - predsedu a podpredsedu, ktorými sa podľa očakávania stali Patrik Pytel a Martin Čulman, ďalej sa na stretnutí pevne stanovil čas a miesto tréningov, vytvoril sa náborový systém a taktiež sa vytvoril plán s konkrétnymi cieľmi na rok 2007, ktoré sa hráči zaviazali splniť. Jeden z cieľov - vytvorenie výstrojovej rezervy, výrazne pomohla splniť SLF, ktorá klubu prenajala niekoľko lakrosiek, rukavíc, prilieb, chráničov lakťov a loptičiek.

Otázky kde a kedy trénovať boli zodpovedané, taktiež bola zodpovedaná otázka výstroje, zostávalo len vyriešiť s kým trénovať. Klub potreboval hráčov a to čo najskôr, preto všetci štyria zakladajúci hráči začali s náborom. "Všetci štyria sme športovci a chodíme na športovú školu, preto sme sa rozhodli využiť túto výhodu a začali sme v prvom rade oslovovať svojich kamarátov. Netrvalo dlho a tím mal na súpiske desať hráčov" hovorí Patrik Pytel. V súčasnosti má klub 13 hráčov a 2 brankárov.

Diskusia

Partneri Bats

ATAK Sportswear Kovoprojekt Bratislava Paneurópska vysoká škola

Tréningy Bats