Škola lakrosu a efektivity v Bratislave

Počas víkendu 9-10.3.2013 sa konalo na domácom ihrisku netopierov dalšie kolo NBLL..

Bratislava BATS vs. SK Lacrosse JM A (13:25)

športový areál Tematínská, Bratislava - 9.3.2013

Prvý zápas sme odohrali v sobotu proti tímu SK Lacrosse JM A. Už na začiatku stretnutia bolo jasné, že súper nám nič nedaruje a prišiel si po víťazstvo, čo nám dokázal gólom už v prvej minúte. Naši chlapci odpovedali rýchlo a podarilo sa im vyrovnať. V tomto tempe sa niesol aj zvyšok zápasu. Prvá štvrtina skončila 4:6 v prospech českého tímu, kde sa súperovi podarilo do našej bránky streliť dva góly v poslednej minúte.

V druhej štvrtine nás súper prestrielal 2:5 a pripravil o hráča Milana Zifčáka, ktorý bol spolu s Matějom Řezníčkom vylúčení za nešportové správanie do konca zápasu. Do tretej štvrtiny sme však nastúpili s chuťou a rýchlo upravili výsledok na 9:11. To však nestačilo a skúsenejšiemu tímu z Prahy sa nás podarilo zlomiť a prestrielať v poslednej štvrtine na konečných 13:25.

Bratislava BATS vs. TJ Malešice (8:12)

športový areál Tematínská, Bratislava - 10.3.2013

V nedeľu nás čakal ďalší zápas. Bol to už druhý zápas s týmto tímom a keďže prvý dopadol v náš neprospech, chceli sme súperovi dokázať na domácej pôde, že sa tak ľahko nevzdáme.
Zápas bol dlho vyrovnaný, o čom nasvedčoval aj výsledok po prvej štvrtine. Tá skončila nerozhodne 3:3. Druhú štvrtinu nás súper prestrielal 1:2 a tak po prvej polovici viedol tesným náskokom 4:5. Tretiu štvrtinu sa nám podarilo dať iba jeden gól, kdežto lakrosáci z Malešic si upevnili svoj náskok troma gólmi. Záver stretnutia nám ušiel síce iba o jeden gól, ale to na výhru nestačilo a tak zápas s konečným výsledkom 8:12 vyhrali TJ Malešice. V tomto zápase sa za domácich skvele predviedol hráč Simon Thomay, ktorému sa podarilo skórovať štyri krát.