Hráči LK Bratislava Bats absolvovali dva prípravné zápasy pred novou sezónou 2013/14..." />

Previerka pred novou sezónou

V Sobotu 12.10.2013 sa v Bratislave odohrali tri priateľské stretnutia medzi tímami Forfun, LC Pardubice a LK Bratislava Bats.

“Mini-turnaj“ sa odohral na domácom ihrisku bratislavských netopierov na Tematínskej ulici v Petržalke a každý očakával veľmi vyrovnané súboje.

Turnaj sa hral formou 3x15min hrubého času podľa pravidiel NBLL.

Bratislava Bats vs. LC Pardubice 4:8 (1:5, 0:1, 3:2)

Od prvej sekundy Pardubice zapli na plné obrátky a zaskočili Bats ktorí sa len prvú tretinu zahrievali. V čase 1:05 posielal Pardubice do vedenia 1:0 Skokan ktorý už v čase 6:14 zavŕšil hetrik a zvyšoval tak už na 4:0 v prospech Pardubíc. Prvým netopierom ktorý sa presadil v čase 7:20 bol Zifčák, ktorý tak nakopol bratislavský tím ku koncentrovanejšiemu výkonu.

No náskok 5:1 z prvej tretiny s veľmi vyrovnaným súperom sa ukázal ako kľúčový.

Bats už nedokázali obrátiť ani tlakom v záverečnej tretine a tak podľahli Pardubiciam 4:8.

Thomay, Zifčák, Engliš (1+1), Patzko (1+0)

Bratislava Bats vs ForFun 8:6 (3:1, 1:4, 4:1)

Vo večernom zápase vyzvali Bats minuloročného finalistu NBLL ForFun z Prahy.

Netopiere nespokojné po prehre s Pardubicami o ktorej rozhodol hlavne začiatok zápasu si chceli napraviť chuť práve na pražských ForFun. Bats nadviazali na koniec zápasu proti Pardubiciam a od úvodných sekúnd sa pustili do súpera. Skóre otváral Patzko na čo vzápätí odpovedal Gheorghe (1:1). Pred koncom prvej tretiny sa dvakrát presadil Engliš a zvyšoval na (3:1). Na konci druhej tretiny ForFun stiahli náskok Bats a dokonca sa dostali aj do vedenia (4:5). Tretia tretina sa niesla v réžii netopierov ktorí dokázali otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech, hlavne zásluhou troch presných zásahov Patzka, ktorý sa presadil dovedna štyri krát.

Patzko (4­+0), Engliš (2+0), Zifčák (1+1), Čulman (1+0), Jeck (0+2)

ForFun vs. LC Pardubice 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

V dresoch s netopierom na hrudi sa predstavilo aj niekoľko nováčikov, ktorí potrebujú zbierať skúsenosti pred blížiacim sa Českým pohárom a národnou ligou (NBLL). V bráne debutoval Tomáš Rydlo ktorého tréningová forma išla rýchlo hore a nesklamal ani v oboch priateľských zápasoch.