MAH 2013

Aj v roku 2013 náš obľúbený tím vypravil družinu na MAH 2013. Ak chceš vedieť ako sme dopadli, čítaj ďalej...

MAH 2013

V dňoch 24.-27.4 sa konal v Pražskom Radotíne už 20. ročník najväčšieho boxlakrosového turnaja v Európe s názvom Memoriál Aleše Hřebeského. Súperilo 20 družstiev z trinástich krajín a Slovensko malo svoje zastúpenie v podobe bratislavského Bats.

Hráči Bratislava Bats nemohli na tomto turnaji chýbať a bol to 4. memoriál v rade, na ktorom sa Bats zúčastnili. Posilnení o 7 hráčov českej národnosti sme sa vybrali zabojovať o čo najlepšie umiestnenie.

V základnej skupine sme dvakrát narazili na Green Gaels (CAN), ktorý boli papierovým favoritom na prvenstvo v skupine F. Prvý zápas, ktorý sa odohral v stredu bol vyrovnaný od úvodného okamihu. Nasvedčuje tomu aj výsledok prvého polčasu 2:3 pre Green Gaels. V druhej polke sme sa dokonca dostali do vedenia, keď sa v priebehu necelých dvoch minút presadil dvakrát Tomáš Jeck a skóre bolo 4:3. Do konca zápasu sme však už nedokázali vsietiť gól naopak súper skóroval štyrikrát a konečný výsledok tak vyznel 4:7 v prospech Gaels.

Na druhý zápas sme nastúpil vo štvrtok ráno odhodlaní nadviazať na dobrý výkon z predošlého zápasu. Gaels však od začiatku zápasu potvrdzoval rolu favorita a my sme sa v útoku nedokázali výraznejšie presadiť. Výsledok zápasu 4:8 pre Green Gaels.

O postup na popredné priečky sme sa v osemfinále stretli s Novou Scotiou Privateers (CAN), ktorá vyhrala skupinu D. Hneď v 35. sekunde zápasu sme dostali trest na 3 minúty za cross-check a Nova Scotia dokázala v presilovke dvakrát skórovať. Nevzdávali sme sa a v 6tej minúte sme znížili na 1:2. Do polčasu sme dostali ešte dva góly jeden z presilovky a druhý z trestného strieľania. Tento zápas bol poznačený množstvom zaujímavých vylúčení na oboch stranách, ktoré ovplyvnili výsledok a tempo hry. K videniu boli celkovo 3 trestné strieľania vďaka tomu, že tím mal už dvoch vylúčených hráčov. Nova Scotia svoj nájazd premenila Bats svoje dva nájazdy žiaľ nie a konečný výsledok nakoniec 2:6 pre Scotiu. V zápase bolo zaznamenaných 20 trestov - 46 trestných minút, kde zápas mal dĺžku 30 minút. Po tejto prehre išiel náš tím bojovať o 9. – 16. miesto.

Ďalší zápas sme odohrali s Dublin Riggers (IRL). Úvod zápasu sme nezachytili a v 9. minúte sme prehrávali už 0:4. Nezložili sme zbrane a do polky sme znížili na 2:4. V druhej polke sme doťahovali skóre a bojovali sme až dokonca. Dostali sme ešte dva góly avšak dokázali sme štyrikrát skórovať a stav 6:6 znamenal nájazdy po troch na každej strane. V nájazdoch sa nám nepodarilo uspieť a prehrali sme 6:7.

V sobotu ráno sme nastúpili na zápas o 13. – 16. miesto proti Silver Birch Leafs (FIN). V ospalom zápase sme dominovali a do konca zápasu sme viedli 4:0, keď sa Fíni dokázali presadiť dvoma gólmi v posledných troch minútach. Nenechali sme však už nič na náhodu, udržali sme si náskok a zvíťazili sme 4:2

V poslednom zápase na memoriáli o konečné 13. miesto sme narazili na SK Lacrosse Jižní Město (CZ). Do zápasu sme vstúpili s tým, že ideme vyhrať, hneď v druhej minúte sme sa ujali vedenia do polky sme vsietili ešte dva a Jižnímu Městu sme nedali žiadnu šancu. V druhej polke sme pridali ešte jeden presný zásah a konečný výsledok jednoznačný 4:0 čo znamená konečné 13. miesto pre Bats.

Na Memoriáli nakoniec zvíťazil domáci LCC Radotín vo finálovom súboji porazili Megamen Boston 14:7 gratulujeme!

Počas turnaja sme prišli o dvoch zranených hráčov. Denisovi Englišovi a Petrovi Gheorghemu želáme skoré uzdravenie. Zároveň ďakujeme českým posilám, ktoré s nami bojovali až do konca. Turnaj priniesol množstvo cenných skúseností pre celý tím a hlavne pre nováčikov, ktorí okúsili ako chuťí veľký lakros.

Memoriál Aleše Hřebeského vidíme sa o rok.